Блог ЕЧ
"Аналітика - це не опис, це адвокація" Так було написано в аналітичному департаменті Concorde Capital в другому офісі на Спортивній площі. Аналітика існує для того, щоб доносити і обґрунтовувати свої знання і думки.
Є маса способів як розвивати аналітичні та комунікаційні навички. Аналітик, який не вміє доносити свої думки - не аналітик. Розповім про способи розвитку навичок аналітики і комунікації, якими я користуюся.

Розширення області знань

Ви не можете все знати. Але ви можете шукати взаємозв'язки і швидко знаходити джерела інформації. Зазвичай аналітично можливо презентувати тільки 10% зі 100% обробленої інформації. Саме ці 10% і є той текст або спітч. Допомагає в цьому практика, якщо постійно робиш проекти, пишеш тексти, спілкуєшся з людьми, то твій мозок працює швидше.

«Тема-Рема»

Коли будуєш текст (або викладаєш думки вголос), дуже важливо побудувати його за принципом піраміди або матрьошки. В результаті зверху вниз, крок за кроком підтверджується думка, виражена в самому початку. До речі, щоб це працювало не в текстовій формі, бажано продумувати кожен вислів перед тим як сказати його вголос. Це важко. Спочатку думають що ти гальмо, але потім вчишся і мозок вже працює швидше.

Спотворення інформації

Думки у вашій голові, те що ви говорите / пишете та те, що бачить / чує адресат не завжди збігається. Це тому, що є шуми, які спотворюють інформацію. Вони бувають внутрішні і зовнішні. Знову ж, перечитуйте текст перед відправкою, думайте про себе перед тим як щось сказати.

Постійне записування

Я постійно пишу думки в блокнот або в телефон. На жаль, не всі потім можу розшифрувати, але більшість я взагалі б забув, якби не записував вранці, вдень і навіть вночі.

Додаткова перевірка

Не бійтеся довірити перевірку свого тексту або презентацій колегам, якщо є така можливість. Це допомагає отримати частку критики ще до того, як ви зробили щось публічним. А заодно і подивіться на колег "з боку".
Бизнес