Блог ЕЧ
Кожен бізнес можна розглядати як товар, адже він має свою ринкову вартість і його можна продати (або купити).

Один з ключових чинників, який прямо впливає на ринкову вартість бізнесу - це довіра. Чим вище довіра до компанії, тим простіше і більше продажів вона зробить і тим нижче ціни будуть пропонувати постачальники і банки.Хоча метою цієї статті не є дати вичерпний список атрибутів довіри, ми постараємося описати найочевидніші:

1. Сайт

В наш час, практично будь-яка компанія повинна мати сайт. Якщо раніше наявність сайту було додатковою перевагою, то зараз ваші клієнти часто хочуть подивитися на сайт перед покупкою. Очевидно, що сайт повинен бути якісним і в зручній формі відповідати на запити його відвідувачів (наявність кейсів, відгуків, ключові люди в команді і тд.). Іноді, замість сайту компанія може якісно розвивати соц. мережі, це теж працює.

2. Досвід ваших клієнтів

Довіра завжди збільшується завдяки позитивно підтвердженому досвіду роботи з вами або взаємодії з вашими товарами. Тримайте якість на високому рівні і це окупиться в довгостроковій перспективі. Очевидно, що свої успіхи і позитивний досвід ваших клієнтів важливо показувати публічно.

3. Публічність і комунікація

Тут починається безмежне поле для маркетингу і креативу. Уже ніхто не сперечається про те, що бренд компанії і особистий бренд її творців позитивно впливає на рівень довіри. Перед тим як почати транслювати меседжі про свій бренд, важливо провести аналіз свого ринку і своєї аудиторії, визначити позиціонування і суть бренду, красиво і якісно упакувати свій бізнес і розвивати канали комунікації.

По суті, на цьому етапі народжується ваша інвестиційна історія. Чим простіше ви зможете пояснити свою бізнес-модель і донести інформацію про свій бренд, тим краще.

4. Прозорі фінанси

Якщо компанія збирається залучати великих інвесторів або партнерів, то мати прозору систему управлінського обліку дуже важливо. Приємним бонусом буде розуміння реального стану компанії для власника. Були випадки, коли власник думав, що він заробляє $100 000 на рік, а після впровадження управлінського обліку, виявилося $10 000.

5. Відкрита інформація

Більшою мірою, це стосується компаній які або публічні і зобов'язуються публікувати свою звітність у відкритому доступі, або знаходяться в стадії значного правочину, наприклад з інвестицій в капітал. У таких випадках, без аудованої звітності, due diligence і звітності перед акціонерами не обійтися.
Бизнес