Блог ЕЧ
В контексті будь-яких операцій з проблемними активами (реструктуризація боргу, поглинання і т. д.) обов'язково слід розглядати наступні аспекти:

1. Перевірка бізнесу на життєздатність

Зовнішні чинники - досить часта причина поганого фінансового стану підприємств. Наприклад, змінилися споживчі цінності, з'явилася нова технологія.
Якщо компанія знаходиться в поганому фінансовому стані, потрібно негайно оцінити ринок. І якщо проблема в ньому, необхідно відповідним чином скоригувати бізнес-модель або припинити діяльність (продати активи).

2. Зміна структури власності

Структура власності має велике значення для бізнес-операцій (особливо в країнах, що розвиваються). Якщо її не змінити, є велика ймовірність, що бізнес через деякий час опиниться в аналогічній ситуації.

3. Зміна менеджменту та / або системи корпоративного управління

Повна або часткова зміна топ-менеджменту також зазвичай є однією з попередніх умов успішної трансформації. Причина проста - важко змінити спосіб ведення бізнесу під одним і тим же щоденним керівництвом (навіть якщо менеджери є професіоналами і заслуговують на довіру).

4. Залучення додаткового капіталу

У більшості випадків проблемним активам потрібні додаткові фінансові кошти (як мінімум, оборотний капітал) для відновлення діяльності. Отже, дуже важливо оцінити обсяг необхідного фінансування і можливі джерела.Робота з проблемним активом
Бизнес